Історія
Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку
Історія Державного центру кіберзахисту почалася 01.01.2007 з моменту створення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України відповідно до Закону України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України».
На той час Державний центр кіберзахисту функціонував як самостійний структурний підрозділ Адміністрації Держспецзв’язку – Департамент безпеки інформаційно – телекомунікаційних систем.
Протягом 2007 - 2009 років у підрозділі створено команду реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (Computer Emergency Response Team of Ukraine, скор. CERT-UA).
2009 рік – акредитація CERT-UA у Форумі команд реагування на інциденти інформаційної безпеки (Forum for Incident Response and Security Teams, скор. FIRST). Це надало можливість оперативно взаємодіяти з 326 (на той час) командами реагування на комп’ютерні інциденти (CERT) з 73 країн світу в рамках протидії кіберзагрозам.
Починаючи з 01.02.2010 Державний центр кіберзахисту функціонує як окрема юридична особа у загальній структурі Держспецзв’язку – Департамент інформаційної безпеки Держспецзв’язку (ДІБ Держспецзв’язку).
У зв’язку з розвитком, а також постійним розширенням завдань та функцій, змінювались організаційно-штатна структура та найменування Державного центру кіберзахисту:
у 2010 році – на Державний центр захисту інформаційних ресурсів Держспецзв’язку (ДЦ ЗІР Держспецзв’язку);
у 2012 році – на Державний центр захисту інформаційно-телекомунікаційних систем Держспецзв’язку (ДЦЗ ІТС Держспецзв’язку);
у 2015 році – на Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Держспецзв’язку (Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку);
у 2018 році – на Державний центр кіберзахисту Держспецзв’язку.
У 2012 році CERT-UA акредитовано у Міжнародному багатосторонньому партнерстві проти кібернетичних загроз (International Multilateral Partnership Against Cyber Threats, скор. –IMPACT), що є спеціалізованою безпековою агенцією Міжнародного союзу електрозв’язку.
З 09.05.2018 повноваження Державного центру кіберзахисту та CERT-UA у сфері забезпечення кібербезпеки закріплено на законодавчому рівні.
Рішеннями Уряду у грудні 2020 року Державний центр кіберзахисту визначено відповідальним виконавцем за реалізацію експериментального проекту щодо запровадження комплексу організаційно-технічних заходів з виявлення вразливостей і недоліків у налаштуванні інформаційних, комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, в яких обробляються державні інформаційні ресурси, відповідальним за функціонування системи виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки, а у лютому 2021 адміністратором безпеки Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів.
Державний центр кіберзахисту виконує свої завдання в структурі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Логотип
Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку

Сич, корисний птах Україні усіх зон, який успішно полює завдяки вільному повертанню голови на 270 градусів, очам, що мають три повіки, гострому зору, загнутому у вигляді гачка дзьобу та дуже гострим кігтям. Сич символізує пізнання, проникливість та готовність до дій.
Щит на мапі України представляє собою засоби кіберзахисту Державного центру, ключ визначає його роль в технологічній інфраструктурі кіберзахисту національної інформаційної інфраструктури України, а блискавка символізує швидкість реагування на кіберінциденти та кібератаки, протидію загрозам у кіберпросторі комунікації якого позначені лініями.
Абревіатура «SCPC» на щиті є скороченим написом англійською мовою «The State Cyber Protection Centre of the State Service of Special Communications and Information Protection of Ukraine».
Слова «CAPACITY, COMPLIANCE, CAPABILITY, CYBERCOMMUNITY» вказують на спрямованість розвитку діяльності державної установи.