Перейти до основного вмісту

Підвищуємо кіберстійкість державних інформаційних ресурсів: Держспецзв'язку провела перший освітній курс із кіберзахисту для держслужбовців категорії «А»

01.12.2022

Кіберстійкість державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури залежить не тільки від умов, які має створити держава, а й від ефективного захисту, який має бути побудований у кожній установі.

Для підвищення спроможності з розбудови кіберзахисту державних установ Держспецзв'язку разом із проєктом ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR) та Національним агентством України з питань державної служби (НАДС) провела перше навчання для держслужбовців категорії «А» з побудови кіберзахисту в державних установах. Курс був сертифікований Вищою школою публічного управління.

Програма навчання була орієнтована на керівників, які мають стати лідерами змін у своїх установах у галузі кіберзахисту. Метою було дати слухачам розуміння специфіки загроз в українському кіберпросторі, які істотно зросли від початку кібервійни росії проти України, та ролі керівників у підвищенні кіберзахисту; запропонувати інструменти, які допоможуть у підвищенні кіберстійкості їхніх установ навіть в умовах браку коштів, та ознайомити з інфраструктурою кіберзахисту, яку будує держава. 

Навчання проводили керівники Держспецзв'язку, провідні фахівці з кіберзахисту приватного сектору та найкращі українські спеціалісти з інформаційної безпеки. 

«В умовах повномасштабної війни кібератаки російських хакерів є частиною злочинів російської армії на нашій землі. Найчастіше вони атакують органи центральної та місцевої влади. Тому для нас вкрай важливо не тільки створити сприятливі умови, в яких кожна установа зможе забезпечити свій кіберзахист, а й навчити користуватись всіма доступними інструментами ефективно. Саме для цього ми і проводимо навчання. Я вітаю всіх, хто закінчив перший курс. Ви як керівники маєте стати провідниками змін у ваших установах, а відтак – і в державі», – зазначив заступник голови Держспецзв'язку Олександр Потій.

«Програма з кіберзахисту від Держспецзв‘язку є унікальним продуктом, який базується на практичному досвіді протистояння кібервійні, яка відбувається тут і зараз у режимі реального часу. Програму викладають ті, хто щодня захищає Україну та весь цивілізований світ від атак російських хакерів. Це ті знання та вміння, які вкрай необхідні для посилення стійкості України в цілому та публічної служби зокрема. Коли ми згадуємо цю програму серед колег в інших країнах Європи, відповідь в усіх одна: «Нам теж це потрібно!», – прокоментував керівник проєкту ЄС «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR)» Угіс Сікс.

Зараз Держспецзв'язку разом з EU4PAR та НАДС розпочинає набір на новий курс із кіберзахисту – для фахівців, які безпосередньо відповідають за забезпечення кіберзахисту в державних установах. На цьому курсі плануємо ознайомити слухачів з екосистемою кіберзахисту країни та законодавством у галузі кіберзахисту, яке зараз запроваджується в Україні. 

Щоб дізнатись подробиці та записатись на курс, фахівці з кіберзахисту державних органів влади можуть звертатись до Держспецзв'язку за адресою: edu@cip.gov.ua


Зображення до статті

За темою «Security»

12.12.2024

ДЦКЗ Держспецзв’язку посилив захист критичної інфраструктури за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

02.12.2024

ДЦКЗ Держспецзв’язку отримав нове програмне забезпечення для захисту критично важливих організацій України завдяки міжнародній підтримці

08.11.2024

ДЦКЗ Держспецзв’язку посилює кіберзахист України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку

11.10.2024

Завдяки співпраці з партнерами Державний центр кіберзахисту посилює кіберстійкість держави

19.06.2024

Державний центр кіберзахисту збільшує технічні спроможності Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів

Більше новин