Протягом 2024 року було проведено 79 тренінгів, які відвідали 459 слухачів з 19 організацій. Це найвищий показник за весь час роботи центру. Для порівняння: у 2022 році було проведено 19 тренінгів для 147 слухачів, а в 2023 році – 47 тренінгів для 310 учасників.
Центр пропонує чотири основні напрямки навчання:
- Реагування на інциденти кібербезпеки
- Оцінка стану захищеності інформаційно-комунікаційних систем
- Кібербезпека промислових систем керування
- Технології штучного інтелекту в сфері інформаційної та кібербезпеки
На тренінгах фахівці відпрацьовують практичні навички на реалістичному кіберполігоні. Вони вчаться виявляти кібератаки, аналізувати їх, запобігати поширенню та усувати наслідки. Особлива увага приділяється захисту промислових систем керування. Слухачі вивчають міжнародні стандарти кібербезпеки та їх практичне впровадження на прикладі тестового стенду підприємств критичної інфраструктури енергетичного сектору.
Навчання проводяться як в аудиторному, так і в дистанційному форматі. Для максимальної ефективності групи формуються не більше ніж по 10 осіб.
Як ми повідомляли раніше, на початку цього року Центр успішно запустив новий навчальний курс з використання штучного інтелекту в кібербезпеці. У планах – розширення програми курсу та впровадження спеціалізованої освітньої платформи з використанням технологій генеративного ШІ.
Взяти участь у навчаннях можуть фахівці з кібербезпеки органів державної влади, підприємств енергетики, телекомунікацій, фінансового сектору та інших об'єктів критичної інфраструктури. Для того, щоб взяти участь в тренінгу потрібно написати офіційний запит. За більш детальною інформацією звертайтесь на адресу електронної пошти: training@cip.gov.ua.